• Wycieczka do Planetarium Śląskiego

• Drodzy Rodzice!

W dniu 8 marca 2024r. dzieci z grupy ŻABKI wyjeżdżają na wycieczkę do PLANETARIUM ŚLĄSKIEGO.

Dzieci będą uczestniczyły w seansie astronomicznym "Zaczarowany globus" oraz warsztatach meteorologicznych.

Wyjazd z przedszkola o godz. 8:00. powrót ok. 12:00.

Śniadanie w tym dniu o godz. 7:30

Cena biletów wstępu za dziecko: 18,00 zł oraz cena transportu.

.

• Katowickie Spotkania z Bajką "Leśne Opowieści"

• Informujemy, iż w ramach Katowickich Spotkań z Bajką 2024, organizowanych przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" w dniach od 11 do 16 marca 2024, dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w warsztatach twórczych "Przyjaciele z Lasu", warsztatach naukowych "Tajemnice Leśnej Polany" i przedstawieniu teatralnym "Bajka o Gajowym Chrobotku".

Szczegóły dotyczące terminu wydarzeń znajdują się w kalendarzu imprez!

Płatność za te wydarzenia zostaną pokryte z funduszu na wyjścia dzieci.

• Spotkanie z kulturą Afryki

• W dniu 22 marca 2024 wszystkie dzieci z naszego przedszkola będą uczestniczyły w spotkaniu podróżniczym dla dzieci organizowanym przez Miejski Dom Kultury "Koszutka".

Tematem będzie kultura i przyroda Afryki "KENIA - przez busze i sawanny".

Spotkanie odbędzie się o godz. 10:00

Wstęp bezpłatny!!

• DZIEŃ OTWARTY W NASZYM PRZEDSZKOLU

•  DZIECI, KTÓRE ROZPOCZNĄ OD WRZEŚNIA SWOJĄ PRZYGODĘ Z PRZEDSZKOLEM

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ

14 MARCA 2024r

W GODZ.  OD 16:00 DO 17:30

W programie:

zabawy dla dzieci,

zwiedzanie przedszkola,

możliwość uzyskania szerszych informacji o przedszkolu w rozmowie z nauczycielem.

Czekamy na Was!!!

• Przedstawienie teatralne

• W dniu 7 marca 2024r. tj. czwartek o godz. 9:30 dzieci z grupy BIEDRONKI będą uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "KOPCIUSZEK" w teatrze ATENEUM.

Cena biletu 20,00 zł płatna z funduszu na wyjścia dzieci. Do teatru dzieci dojadą tramwajem!

• Program "Zabawa w kolory"

• W dniu 14 lutego świętujemy WALENTYNKI - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I SYMPATII.

Prosimy Rodziców o przygotowanie dla dzieci ubrania w kolorze CZERWONYM.

• Nasi bracia mniejsi!

• Informujemy, iż dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach na temat "NIE przemocy wobec zwierząt", prowadzonych przez wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

Dziękujemy za przygotowanie ciekawych materiałów i przekazanie własnych informacji!

Czekamy na kolejne spotkanie!!!

• "Niepełnosprawni - sprawni inaczej" są wśród nas!

• W ramach cyklu zajęć "SPRAWNI INACZEJ - pomożesz jak możesz"  zapraszamy dzieci na spotkanie z Panią Bożeną, osobą niewidomą, która przeprowadzi zajęcia dla dzieci i pokaże jak pomóc osobie z niepełnosprawnością!

W ramach tego cyklu zajęć planujemy spotkanie z osobą posługującą się językiem migowym i zajęcia z dogoterapii.

• Przerwa wakacyjna

DRODZY RODZICE!

Informujemy, iż po zebraniu deklaracji dotyczących wyboru terminu przerwy wakacyjnej decyzją Dyrektora Przedszkola w porozumieniu z Radą Rodziców

nasze przedszkole będzie pracowało:

od 1 do 31  lipca 2024r.

i od 01 do 15 sierpnia 2024, natomiast

przerwa wakacyjna (przedszkole zamknięte) będzie trwała od 16 do 31 sierpnia 2024r.

• Procedura -chore dziecko

• Znalezione obrazy dla zapytania informacja rodziców o zdrowiuDRODZY RODZICE!

Przypominamy, iż w naszym przedszkolu obowiązuje, w przypadku powrotu do przedszkola dziecka po odbytej chorobie, złożenie OŚWIADCZENIA RODZICA, iż dziecko jest zdrowe.

Wierzymy iż, oświadczenie to będzie poparte zdrowym rozsądkiem rodzica (niedoleczona choroba grozi poważniejszymi powikłaniami i zainfekowaniem zdrowych dzieci w przedszkolu) lub opinia lekarską.

Niniejsza procedura ma na celu ochronę zdrowia dzieci w przedszkolu.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy zdrowia!!!