• WYCIECZKI PRZEDSZKOLNE

• Drodzy Rodzice!

W ramach świętowania Dnia Dziecka dzieci wyjadą na wycieczkę do Skansenu:

w dniu 20 maja grupa PSZCZÓŁKI i MOTYLKI,

w dniu 27 maja grupa BIEDRONKI i ŻABKI.

W programie wycieczki odbędą się warsztaty edukacyjne i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyjazd z przedszkola o godz. 8:30. powrót ok. 13:30

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00. Dzieci otrzymają na drogę prowiant: napoje, kiełbaski na ognisko, owoce.

Natomiast grupa MRÓWKI (ponieważ była już w Skansenie) w dniu 16 maja pojedzie na wycieczkę do ZOO.

Cena warsztatów w Skansenie i wejścia do ZOO wynosi 20,00 zł za dziecko.

Kwotę tę refunduje Rada Rodziców.

Bardzo dziękujemy!!!

Ponadto w dniu 22  maja grupa MRÓWKI wyjeżdża na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Osikowa Dolina".

Szczegóły pobytu przekażą nauczyciele wychowawcy.

Wyjazd z przedszkola o godz. 10:30. powrót ok. 17:00

Dzieci otrzymają na drogę prowiant: napoje, kanapki, ciastka. Obiad będzie na miejscu, w cenie wycieczki.

Dzieci zabierają ze sobą:

• mały plecak z zabawką na drogę,
              • ubranie na cebulkę,
              • czapkę przeciwsłoneczną.

Proszę nie dawać dzieciom napojów i jedzenia.

Jeżeli dziecko bierze leki na chorobę lokomocyjną, to proszę włożyć je do podpisanego imieniem i nazwiskiem woreczka, wraz ze zgodą Rodzica na podanie przez nauczyciela. Leki przekazujemy nauczycielowi!!

• Złożenie deklaracji na okres wakacyjny

• Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do złożenia DEKLARACJI dotyczących pobytu dziecka w przedszkolu w okresie wakacyjnym.

Przypominamy, iż przedszkole pracuje w okresie:

od 01 do 31.07.2024r. i od 01 do 15.08.2024r.

Deklaracje można złożyć w następujących dniach:

od 13.05.2024r. (poniedziałek) do 17.05.2024r. (piątek) w godz. 6:30 do 14:30 u referenta przedszkolnego - Pani Karoliny.

• Uroczystość z okazji Dnia Mamy

• Zapraszamy wszystkie Mamy na spotkania z okazji Ich Święta organizowane oddzielnie w grupach.

PSZCZÓŁKI zapraszają w dniu 28 maja na godz. 16:00,

MOTYLKI zapraszają w dniu 24 maja na godz.10:30

BIEDRONKI zapraszają w dniu 24 maja na godz.9:30

O szczegółach powiadomią wychowawcy grup!!

• Przedstawienie teatralne

• W dniu 14 maja 2024r. tj. wtorek o godz. 9:30 dzieci z grupy ŻABKI będą uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "CALINECZKA" w teatrze ATENEUM.

Cena biletu 20,00 zł płatna z funduszu na wyjścia dzieci. Do teatru dzieci dojadą tramwajem!

• Zakończenie roku przedszkolnego

• Zapraszamy Dzieci i Rodziców na zakończenie roku przedszkolnego, połączone z Dniem Rodziny:

z grupy  ŻABKI  w dniu 12 czerwca 2024r. o godz. 16:00,

z grupy MRÓWKI w dniu 14 czerwca 2024r. o godz. 16:00.

Spotkania odbędą się w Domu Kultury "Koszutka".

Dla dzieci zaplanowano wręczenie dyplomów i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Szczegóły u wychowawców grupy!

• FESTYN RODZINNY - rodzina, przyjaźń, sport i zabawa

• W dniu 7 czerwca tj. piątek, w godz. od 16:00 do 19:00 zapraszamy na FESTYN RODZINNY dla całej społeczności przedszkolnej oraz lokalnej. Zapraszamy naszych przedszkolaków wraz z rodzinami, naszych sąsiadów i sympatyków oraz przyszłych przedszkolaków!!!

Piknik organizowany będzie we współpracy z Domem Kultury "Koszutka" i  odbędzie się w ogrodzie przy DDK

Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, m.inn.:

zabawa z animatorami "DJ Kriss"

zawody sportowe,

pokaz treningu karate,

plener malarski,

warsztaty filmowe,

loteria fantowa,

dmuchaniec,

bańki mydlane,

malowanie twarzy,

fotobudka,

balony,

oraz cała gama smakołyków: kiełbaski z grilla, bigos przedszkolny, słodki bufet,  popcorn, napoje

Życzymy świetnej zabawy, a wszyscy trzymamy kciuki za słoneczną pogodę w tym dniu!!!

Festyn realizowany jest w ramach „Inicjatywy Lokalnej, zgłoszonej przez Radę Rodziców naszego Przedszkola i jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Katowice”.

• Procedura -chore dziecko

• Znalezione obrazy dla zapytania informacja rodziców o zdrowiuDRODZY RODZICE!

Przypominamy, iż w naszym przedszkolu obowiązuje, w przypadku powrotu do przedszkola dziecka po odbytej chorobie, złożenie OŚWIADCZENIA RODZICA, iż dziecko jest zdrowe.

Wierzymy iż, oświadczenie to będzie poparte zdrowym rozsądkiem rodzica (niedoleczona choroba grozi poważniejszymi powikłaniami i zainfekowaniem zdrowych dzieci w przedszkolu) lub opinia lekarską.

Niniejsza procedura ma na celu ochronę zdrowia dzieci w przedszkolu.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy zdrowia!!!

• Przerwa wakacyjna

• DRODZY RODZICE!

Informujemy, iż po zebraniu deklaracji dotyczących wyboru terminu przerwy wakacyjnej decyzją Dyrektora Przedszkola w porozumieniu z Radą Rodziców

przerwa wakacyjna (przedszkole zamknięte) będzie trwała od 16 do 31 sierpnia 2024r.