• Zajęcia dodatkowe

• Edukacja Filmowa

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który już od ponad dekady oferuje projekcje kinowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowujące młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Metodycznie opracowane seanse uzupełnione o materiały dydaktyczne, zawsze kierowane są do konkretnych grup wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa. W mijającym roku szkolnym, w comiesięcznych filmowych spotkaniach w 60 miastach łącznie, brało udział średnio ponad 45 tysięcy młodych widzów.

W nowym roku szkolnym 2021/2022  w programie ulubione przez widzów cykle, ale i sporo nowości.

W programie uczestniczą dzieci z grupy ŻABKI i MRÓWKI. Seanse filmowe wraz z prelekcją będą odbywały się co miesiąc w wyznaczonym terminie.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "edukacja młodego widza".

Przegląd nowości w Programie NHEF 2021/2022:

CYKLE DLA PRZEDSZKOLI:

Chodzę do kina, przeznaczony dla najmłodszych uczestników programu, zaprasza m.in. na kolejną, aktorską adaptację uwielbianych przez dzieci ilustrowanych książek: "Pettson i Findus", "Kacper i Emma". Nie zabraknie też ukochanej przez dzieci serii o charakternej pięciolatce Basi: "Basia i upał", Basia w zoo", "Basia i Anielka", "Basia i nowy braciszek".