• O nas

• Odpłatność za przedszkole

• Znalezione obrazy dla zapytania zmiany w odpłatności za przedszkoleDRODZY RODZICE!Znalezione obrazy dla zapytania odpłatności za przedszkole

Odpłatność za przedszkole ustala Rada Miasta Katowice na podstawie uchwały.

W Miejskim Przedszkolu nr 48 dzieci przebywają nieodpłatnie w czasie realizacji podstawy programowej tj. w godz. od 7³º - 13³º.

Wysokość opłaty za zajęcia realizowane poza podstawą programową wychowania przedszkolnego jest ustalona na podstawie  Uchwały Nr LXI/1263/18 Rady Miasta Katowice z dnia 25 października 2018 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice (Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego z 2018 r. poz. 6919).

Odpłatność rodziców za 1 godzinę świadczeń wykraczających poza podstawę programową wynosi:

• 1,00 zł za jedno dziecko
            • 0,65 zł za drugie dziecko uczęszczające do przedszkola
            • 0,00 zł za trzecie i kolejne dziecko korzystające z przedszkola, dzieci 6-letnie oraz dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o wczesnym wspomaganiu

Opłaty dla dziecka 6-letniego w przedszkolu – wyjaśnienia MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że zgodnie z przepisami zniesiono możliwość pobierania opłat za dzieci odbywające roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego, tj. dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 6 lat, z zastrzeżeniem, że zniesienie opłat następuje od początku roku szkolnego (i obowiązuje cały rok szkolny).

Zgodnie z przyjętą w przepisach oświatowych zasadą dzieckiem 6-letnim jest dziecko, które rozpoczyna edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego (od września), w roku kalendarzowym, w którym kończy 6 lat (niezależnie od tego czy następuje to 1 stycznia, czy też 31 grudnia danego roku).

Za dziecko w wieku 6 lat pobierana jest wyłącznie opłata za posiłki.

Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

Opłata za wyżywienie określana Zarządzeniem Dyrektora Przedszkola wynosi dziennie:

• 1 posiłek ( I/II śn ) -  1,75 zł
            • 1 posiłek (obiad) -  3,50 zł
            • 3 posiłki ( I śn,  II śn, Obiad ) – 7,00 zł

Zasady odpłatności za przedszkole określa Deklaracja  zawarta pomiędzy Rodzicami dziecka a Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 48.

Opłatę za przedszkole uiszcza się do 10 – tego każdego miesiąca.

SCHEMAT OBLICZANIA NALEŻNOŚCI ZA PRZEDSZKOLEZnalezione obrazy dla zapytania dziecięca matematyka

OPŁATA ZA GODZINY WYKRACZAJĄCE POZA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ:

ilość dni roboczych w miesiącu  x  ilość godzin płatnych dziennie  x  cena za godzinę świadczeń np:

22 dni  x  2 godz.  x  1,00 zł = 44,00

OPŁATA ZA WYŻYWIENIE :

ilość dni roboczych w miesiącu  x   cena posiłków (OBIAD 3,50ZŁ, I i II ŚNIADANIE po 1,75 ZŁ) np:

22dni  x  7,00zł = 154,00 zł

ODLICZENIA ZA MIESIĄC POPRZEDNI :

ilość dni nieobecności  x  opłata za wyżywienie np:

5 dni  x  7,00 zł = 35,00zł

ilość dni nieobecności  x  ilość godzin płatnych x  cena za godzinę świadczeń np:

5 dni  x  2 godz. x 1,00 zł = 10,00zł