• Zajęcia dodatkowe

• Zajęcia muzyczno-rytmiczne

• Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia muzyczne w przedszkolu DRODZY RODZICE!

Informujemy, iż bezpłatne dodatkowe zajęcia muzyczno-rytmiczne odbywają się we wtorki.

Grupa "Pszczółki"  od godz. 9:00-9:15

Grupa"Motylki"  od godz. 9:45-10:00

Grupa "Biedronki" od godz. 9:15-9:45

Grupa"Żabki" od godz. 10:30-11:00

Grupa"Mrówki" od godz. 10:00-10:30

PROGRAM ZAJĘĆ

Muzyka również jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza rozwój analizatora słuchowego w zakresie słuchu akustycznego i muzycznego, koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną.

W wieku przedszkolnym zaczynają rozwijać się zdolności i predyspozycje muzyczne. Ich rozwój zależy od takiej pracy nad umuzykalnieniem, aby kontakt ze światem dźwięków wpływał na zwiększanie się wrażliwości słuchowej. Kształtuje się wtedy umiejętność przeżywania muzyki i zainteresowania nią, oraz wyrabia się nawyk bycia odbiorcą i współtwórcą muzyki.

Każda z tych form kształci inne umiejętności, a ich różnorodność urozmaica zajęcia, oraz pobudza zainteresowania i aktywność dziecka.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE PROGRAMU

Program przeznaczony jest do realizacji zajęć muzyczno-ruchowych w przedszkolu. Opracowany jest na dwa poziomy: dla dzieci 3-4 letnich, oraz 5-6 letnich. Program zgodny jest z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego z dnia 23 grudnia 2008r. (Dz.U.nr.4, poz.7 z 2009r.). Treści programu zostaną zrealizowane poprzez zabawy muzyczno-rytmiczne, prowadzone  raz w tygodniu.

Zajęcia będą rozpoczynały się rozgrzewką ogólnorozwojową, a kończyły ćwiczeniami wyciszającymi. Środkowa część zajęć przeznaczona będzie na zabawy muzyczne, ruchowe i taneczne zawarte w harmonogramie działań edukacyjnych.

CELE PROGRAMU

• Kształcenie orientacji w schemacie ciała;
            • Rozwijanie pamięci słuchowej;
            • Rozwijanie koncentracji uwagi;
            • Rozwijanie koordynacji ruchowo-wzrokowej;
            • Kształcenie koordynacji słuchowo-ruchowej;
            • Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej;
            • Kształtowanie koordynacji ruchowej;
            • Wyrabianie poczucia rytmu;
            • Kształtowanie estetyki ruchu;
            • Wprowadzanie radosnej atmosfery;
            • Kształcenie orientacji w przestrzeni.
            • Wzbogacanie repertuaru ruchów;
            • Rozwijanie gibkości;
            • Rozwijanie elastyczności ruchów;
            • Rozwijanie zwinności;
            • Wzmacnianie wydolności organizmu;
            • Uwrażliwienie na nastrój słyszanej muzyki;
            • Odwzorowywanie różnych nastrojów muzycznych w swobodnym tańcu;
            • Rozwijanie pamięci ruchowej;
            • Przełamywanie nieśmiałości;
            • Otwieranie się na nowe sposoby ruchu;
            • Poznawanie różnego rodzaju muzyki.