• O nas

• O Przedszkolu

• O przedszkolu.

Miejskie Przedszkole nr 48 znajduje się w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 56a.

Jest przedszkolem z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Wybudowano je w roku 1953 w środku nowego osiedla. Było przedszkolem na miarę czasów. Duże przestronne sale, jednak skąpo wyposażone musiały pomieścić niejednokrotnie około 40 dzieci. Dzisiaj korzystamy z tych pięknych sal, już nowocześnie wyposażonych, w których przebywa nie więcej niż 25 dzieci. Osiedle się zestarzało, ale trzypiętrowe bloki tworzą wokół przedszkola zaciszną enklawę. Mimo, iż znajdujemy się w centrum miasta, nie dociera do nas zgiełk uliczny. Budynek znajduje się w dużym ogrodzie, w którym mieszkańcy posadzili kiedyś sporo drzew. Obecnie wymagają one ciągłej pielęgnacji, ale dają upragniony chłód  w upalne dni. To wspaniały teren do zabaw dla dzieci o każdej porze roku. Wiosną i latem korzystamy z tarasu, trawników i urządzeń ogrodowych, jesienią, oprócz zabaw, podziwiamy piękno przyrody, a zimą zjeżdżamy z górki i bawimy się na śniegu.

Nasze przedszkole, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, czynne jest 11,5 godziny  tj. od godz. 6.30 do 18.00.

Do przedszkola obecnie uczęszcza 125 dzieci, które podzielone są na 5 grup wiekowych. Dzieci mogą korzystać z 3 posiłków: I śniadanie, II śniadanie i obiad.

Dzieci przebywają w estetycznie urządzonych salach zajęć, które wyposażone są odpowiednio do wieku dzieci.  W przedszkolu zatrudnionych jest 27 pracowników, w tym 10 nauczycieli wychowania przedszkolnego i 6 nauczycieli specjalistów: nauczyciel zajęć muzycznych, nauczyciel jezyka angielskiego,psycholog, logopeda, katecheta i rehabilitant.

Za zgodą rodziców udzielana jest dzieciom pomoc psychologiczna i logopedyczna.

Chcemy aby nasze przedszkole było otwarte na potrzeby dziecka, promowało jego działania twórcze, jednocześnie umożliwiając dziecku poznanie i uczestniczenie w kulturze naszego kraju i regionu.

W naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pedagogiczna „Wyprawy przedszkolaków w świat Znalezione obrazy dla zapytania aktywność twórcza dziecisztuki” . W tym celu prowadzimy stałą współpracę z ośrodkami kultury naszego regionu (Miejski Dom Kultury, kino „Światowid”, teatr „Ateneum”, teatr im. Stanisława Wyspiańskiego, Muzeum Śląskie, biblioteka osiedlowa, radio Katowice, Centrum Sztuki Filmowej) oraz systematycznie wzbogacamy naszą bazę materialną umożliwiając dzieciom korzystanie z różnorodnych form aktywności twórczej. Dzieci uczestniczą w konkursach plastycznych i filmowych oraz Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej, oraz Spartakiadzie Pływackiej i Sportowej.

Realizujemy również program zdrowego żywienia "Wiem Co Jem".W ramach programu  zapoznajemy dzieci z zsadami zdrowego odżywiania, które również stosujemy w codziennych jadłospisach. Nie wykorzystujemy półproduktów, ale sami przyrządzamy pasztety, pasty, dżemy oraz wypieki. Dzieci uczestniczą w cyklicznych warsztatach, wprowadzających nowe produkty żywieniowe oraz nieznane owoce i warzywa.

Dla rodziców wraz z dziećmi realizujemy program "Przedszkole w ruchu" oraz zajęcia zdrowotno-ekologiczne promujące zdrowy tryb życia.

Aktywnie współpracujemy z Radą Rodziców, która wspomaga nasze działania wychowawczo-dydaktyczne zarówno w formie materialnej jak i organizacyjnej.

Znalezione obrazy dla zapytania zapraszamy do przedszkola