• Kadra Pedagogiczna

• Zajęcia religii

• Zajęcia religii to zajęcia bezpłatne organizowane dla dzieci przedszkolnych w każdym wieku.

Dzieci uczestniczą w zajęciach na życzenie rodziców, po uzyskaniu ich pisemnej zgody.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 30 minut dla dzieci 5-6 letnich i po 15 minut dla dzieci 3-4 letnich.

GRUPA ŻABKI

środa od godz. 10:15 do 10:45

czwartek od godz. 10:15 do 10:45

GRUPA MRÓWKI

środa od godz. 10:45 do 11:15

czwartek od godz. 11:45 do 12:15

GRUPA BIEDRONKI

środa od godz. 9:45 do 10:15

czwartek od godz. 11:15 do 11:45

GRUPA MOTYLKI

środa od godz. 9:30 do 9:45

czwartek od godz. 10:45 do 11:00

GRUPA PSZCZÓŁKI

środa od godz. 9:15 do 9:30

czwartek od godz. 11:00 do 11:15

Zajęcia z religii prowadzi nauczycielka katechetka zatrudniona w przedszkolu.

PROGRAM NAUCZANIA

Mam świadomość, że dzieci  potrzebują aktywnych metod nauczania. Będę uczyć dzieci poprzez zabawę i piosenkę. Nie zabraknie na spotkaniach zabaw ruchowych oraz prostych form teatralnych.

Wspólna nauka, śpiewy i zabawa uczą integracji z grupą i są dobrym wprowadzeniem do życia społecznego.

Dziecko w tym wieku pozna najprostsze prawdy wiary, podstawowe gesty liturgiczne oraz proste modlitwy. Spotkania te wprowadzają do spotkań dziecka z Bogiem w rodzinie i we wspólnocie Kościoła.

Pragnę wykształcić w dziecku chęć poznawania praw wiary i skonfrontować jego wyobraźnię z pięknem liturgii.

Poznając życie Jezusa dziecko nauczy się naśladować Go w dobroci, którą może potem przenieść do swojego życia rodziny, do życia w grupie rówieśniczej czy w kościele lokalnym. Jednym z moich celów jest też wychowanie do szacunku wobec innych ludzi, symboli religijnych, a nawet pożywienia.

Pomocą w zrozumieniu treści jest zeszyt ćwiczeń. Każdej katechezie są przyporządkowane odpowiednie czynności,  jakie dziecko ma wykonać na zajęciach (wycinanki, wyklejanki, kolorowanki, itp.)

Ćwiczenia są wspaniałym uzupełnieniem i utrwaleniem poznanych w ciągu roku prawd.

Poprzez chronologiczny układ katechez, chcę przygotować wychowanków do przeżywania poszczególnych okresów roku kościelnego. Bloki tematyczne oraz wiele odniesień do świąt obchodzonych w kościele i domu rodzinnym, to duże ułatwienie dla mnie.

Prawie każdej katechezie towarzyszy piosenka. W zeszycie ćwiczeń znajdują się nowo poznane teksty. Inną formą zapamiętywania i utrwalania nowych treści są wiersze - rymowanki.

Treści poszczególnych katechez będę odpowiednio modyfikować, zależnie od możliwości grupy, sytuacji poszczególnych wychowanków.

Każda katecheza prowadzi do Chrystusa, a więc do Kościoła, do parafii, w której dziecko będzie mogło się łatwiej odnaleźć, rozumieć liturgię i w niej uczestniczyć.

W miarę potrzeby włączę do współpracy rodziców.